מה זה N.L.P?
 

Neuro- N- עצבי (פזיולוגי)
תהליכים נוירולוגיים במוח שתפקידם לקלוט שדרים מכל החושים ( ראיה, שמיעה, מישוש, טעם וריח ) לעבדם ולתרגמם לחוויות. כל אדם מתרגם אירועים באופן שונה. כך יוצא שכל אחד מאיתנו קולט את העולם באופן ייחודי. אם אומר את המילה "סופגנייה" אחד יריח ניחוחות של סופגנייה ויתחשק לו לתת ביס, אחר ירגיש איך בפה שלו בלוטות הרוק מתחילות לייצר רוק , ואחד יתמלא חלחלה מהמחשבה על השמן שספוג בסופגנייה, והפנים שלו יתעוותו. זהו תהליך נוירולוגי – התרגום החושי של המילה "סופגנייה" נעשה באופן לא מודע. לחיוב או לשלילה – התרגום הוא אוטומטי – השכל הישר שלנו - לא מעורב בזה. לא היה לכם זמן לחשוב רציונאלית איך אתם אמורים להרגיש או להגיב.

 
 


Linguistic- L - לשוני
אפשר לזהות את הפעילות המוחית בעזרת ניתוח של דגמים לשוניים המבוטאים בתקשורת מילולית. אנשים מעבדים נתונים באופן שונה – חלקם מתחברים יותר לראייה – חלקם לשמיעה וחלקם לתחושה.יש אנשים שיאמרו: "אני רואה שזה לא ילך". אחרים יאמרו: "אני מרגיש שזה לא ילך". הבדלים מסוג זה מצביעים על סגנון שונה של עיבוד נתונים נוירולוגי ומרמזים גם על תהליכי החשיבה האינדיבידואליים. ה- NLP מייחס חשיבות רבה למילים וייצר מודל-על לחשיפת הרבדים העמוקים שמסתתרים מתחת למילים המדוברות.

 
 


Programming- P - תכנות ( ניתוב)
ניתן לארגן את תוצאות הניתוח של הפעילות המוחית ( N) והלשונית ( L) ולבנות לפיהן תוכנית טיפולית ( P). התוכנית תורכב ממספר שלבים ותכלול הגדרת מטרות ותכנון הדרכים להשגתן. להלן - תכנות מחדש

 
 


ה- NLP יכול לעזור לך באופנים הבאים:
  • יצירת חיבור בין המודע והלא מודע שלך, באמצעות טכניקות שונות (מילים בונות) ודמיון מודרך .
  • שינוי הקול הפנימי שלך וחיבור לכל החושים.
  • התחברות למשאבים המודעים שלך והלא מודעים.
  • קבלה ואישור של ההוויה שלך.
  • תמיד אפשר למצוא בך יותר ממה שראיתם עד עתה, וממה שהרגלת את עצמך עד כה.
  • ה- NLP מטפל בפוביות / משקעים מהעבר / שינוי הרגלים כפייתיים / פחדים ודאגות / חוסר ביטחון / דילמות וקונפליקטים /
  • מגלה את השאיפות האמיתיות שלך / הטמעת מטרות לעתיד / ריפוי ועוד

  • עכשיו אולי מעניין אותך לדעת מי אני אז...... נא לעבור ללשונית "מי אני"
 

 

כל הזכויות שמורות ל  -  nurit-nlp.co.il  nlpnurit@gmail.com
נבנה ע"י